Güvenilir Kripto Para Siteleri 2021

Güvenilir Kripto Para Siteleri adını verdiğimiz bu içeriğimizde kripto para yatırımlarını sorunsuz şekilde yapabileceğiniz kripto para borsalarını sizlere tanıtacağız. Ülkemizde yaşanan kripto para skandalları sebebiyle birçok kripto para yatırımcısı borsalara olan güvenini kaybetse de ülkemizde ve dünyada güvenilir kripto para siteleri hala daha bulunmaktadır.

En Güvenilir Kripto Para Siteleri

En Güvenilir Kripto Para Sitelerinin başında yabancı kripto para borsaları gelmektedir. Binance kripto para borsası ülkemizdeki yatırımcılar tarafından da sıklıkla tercih edilen bir global kripto para borsasıdır. Peki kullanıcılar neden yabancı kripto para sitelerini tercih etmektedir?

En Güvenilir Kripto Paralar

Güvenilir kripto paraların başında Ethereum, Binance Coin, Cardano ve Solana gibi altcoinler gelmektedir. Bu dijital varlıkların güvenilir olmasının iki sebebi vardır.

  • Bu dijital varlıkların ciddi projeleri ve hedefleri bulunmaktadır.
  • Ethereum: Ethereum dünyanın en değerli ikinci dijital varlığıdır. Toplam yatırım hacmi 448 milyar dolar olan bu varlık Ethereum 2.0 güncellemesini başarıyla atlattığında olumlu bir evrim geçirecektir. Ethereum akıllı sözleşmeleri desteklemesi ve DeFi ağına liderlik etmesi sebebiyle güvenilir kripto paralar arasında yer almaktadır.
  • Binance Coin: Dünyanın en büyük kripto para borsasının resmi coini olduğu için BNB güvenilir kripto paralar arasında yer almaktadır. BNB en değerli üçüncü varlık olmakla birlikte toplamda 82 milyar dolarlık yatırım hacmine sahiptir. Binance borsası her yıl belirli oranda BNB yaktığı içinde bu varlığın arz sayısı sürekli olarak düşmekte bu yüzden de birim fiyatı artmaktadır.
  • Cardano: ADA en değerli ilk 5 kripto para arasında yer almaktadır. ADA basit bir kripto para değildir ve amaçları arasında tüm dünyadaki bireylerin finansal işlemlerini yürütmek gibi ciddi bir misyonu bulunmaktadır.
  • Solana Coin: SOL çok değerli bir proje olmakla birlikte yakın zamanda aldığı destekle birlikte en değerli ilk 7 kripto para arasına girmeyi başarmıştır. 157 dolardan işlem gören SOL toplamda 47 milyar dolarlık bir yatırım hacmine sahiptir.

Güvenilir Türk Kripto Para Siteleri (Borsaları)

Güvenilir kripto para borsalarının başında Binance’in geldiğini açıkladığımız için bu borsa hakkında daha fazla bilgi vermek istemiyoruz. Türk kripto para borsaları arasında en yüksek hacme sahip ilk üç borsa sırasıyla; Paribu, Btctürk ve Bitexen borsalarıdır. Bu borsalarının reklamlarını TV’lerde bile görebilirsiniz.

  • Btctürk: Türkiye’nin en eski borsaları arasında yer almaktadır. 3,050 milyar TL’lik toplam hacmi ile ülkemizde en çok varlığa sahip ikinci kripto para sitesidir. Paribu’ya benzer olarak birçok altcoin burada işlem görmektedir.
  • Bitexen: Son dönemlerde popüler bir kripto para borsası haline gelen bu borsanın toplam hacmi 2,07 milyar TL’dir. Günlük hacim olarak ise Bitexen’in hacmi BTCTürk’den daha fazladır. Bu borsadaki altcoin varlık çeşitliliği diğer borsalara oranla daha azdır.

Kaç tane kripto borsası var?

Coingecko verilerine göre dünya üzerinde toplamda 507 adet borsa bulunmaktadır. Mevcut kripto para borsa sayısı günden güne değişmekle birlikte vermiş olduğumuz sayı irili ufaklı borsaları da kapsamaktadır. İşlem hacmine göre tüm dünya tarafından tercih edilen borsaların başında ise Binance kripto para borsası gelmektedir.

En çok coin hangi borsada?

En çok coin yabancı bir kripto para borsası olan Binance borsasındadır. Binance borsası başta Türkiye olmak üzere dünyanın birçok ülkesinin vatandaşlarının kripto para işlemlerini gerçekleştirdiği bir borsadır.

Hangi borsa siteleri güvenilir?

Hangi borsa siteleri güvenilir sorusuna cevap vermek gerekirse, Binance borsası dünyanın en güvenilir kripto para borsaları arasında yer almaktadır. Binance borsasını ise sırasıyla; Coinbase, Huobi, Cyrpto, KuCoin, Gate ve Kraken gibi kripto para borsaları takip etmektedir.

Paribu Kimin?

Paribu kripto para sitesi Yasin Oral’ın önderliğinde kurulmuştur. Yasin Oral 1985 yılında Ankara’da doğmuştur. Küçük yaşlarda yazılım ile ilgilenmeye başlayan Yasin Oral Gazi Üniversitesi İİBF mezunudur. Yasin Oral aynı zamanda Matbuu projesinin de kurucusudur.

Btctürk sahibi kim?

Kerem Tibuk önderliğinde kurulan BTCTürk kripto para borsası ülkemizin en eski borsasıdır. 2013 yılında Türk Lirası ile BTC satın almaya imkan tanıyan borsa kurulduğu yıllardan bu yana başarılı bir şekilde yatırımcılarına hizmet vermektedir.

SEO, WordPress, Finans ve Teknoloji platformu.

SEO, WordPress, Finans ve Teknoloji platformu.