Ücretsiz Backlink Siteleri 2021

Ücretsiz Backlink Siteleri bilgisi vereceğimiz içeriğimizde ücretsiz bir şekilde en iyi link inşasını nasıl yapabileceğinizi detaylıca anlatacağız. Ücretsiz Backlink Siteleri birçok SEO uzmanına göre faydasız backlink kaynakları olarak görülse de link inşasını yapılandırabileceğiniz müthiş web siteleri bulunmaktadır.

Backlink Nedir?

Backlink, web sitelerinin Google arama motorunda üst sıralarda yer almak için farklı kaynaklardan aldığı NoFollow ve DoFollow gibi farklı bağlantı türlerini içeren referans bağlantılarıdır.

Google arama motoru web sitelerini mevcut anahtar kelimelerinde sıralamaya sokarken kullandığı metriklerin başında backlink yani link inşası gelmektedir. Web sitesinin ne kadar çok farklı kaynaktan ne kadar kaliteli backlinkleri varsa ilgili web sitesi Google arama motorunda üst sıralarda yer almaktadır. Bu yüzden de SEO uzmanları ve Webmasterlar web sitelerine sürekli olarak backlink almaktadır.

Backlink kavramını örnekle anlatmak gerekirse, kredi çekmek istiyorsunuz ve bankaya gittiniz. Kredi notunuz kredi çekmek için yeterli fakat çekmek istediğiniz tutar yüksek olduğu için banka sizden kefil talep ediyor. Talep edilen kefil genellikle düzenli maaş bordrosuna sahip olan kişilerdir. Bankaya sunduğunuz kefilin banka tarafından onaylanması durumunda krediyi çekebilirsiniz.

Backlinkte bu örnekteki gibi bir kavramdır. Yeni bir web siteniz varsa Google’ın gözünde bu sitenin bir değeri yoktur çünkü hiç bir web sitesi bu siteye kefil olmamıştır. Bu yüzden de Google’ın gözünde bir değer elde etmek için backlink almalısınız.

Ücretsiz Backlink Siteleri Nedir?

Ücretsiz Backlink, içeriğimizin başında da belirttiğimiz gibi herhangi bir ücret ödemeden link almanıza müsaade eden web sitelerinden alabileceğiniz referans bağlantılardır. Ücretsiz Backlink kaynaklarının başında ise Profil Backlink yöntemi gelmektedir. Profil Backlink yöntemi sayesinde DA yani otorite değeri 100 üzerinden 85'in üzerinde birçok web sitesinden profil oluşturarak backlink alabilir bu backlinkleri indexletme metodu ile indexleterek ciddi bir link inşasına sahip olabilirsiniz.

Ücretsiz Backlink Almak Fayda Sağlar mı?

Ücretsiz Backlink Sitelerinden backlink almak çok ciddi bir yükseliş sağlamasa da başlangıç için ideal bir çalışmadır. Yine Ücretsiz Backlink Kaynaklarından backlink alırken bazı kriterlere dikkat etmek gerekmektedir. Bu kaynaklar iyi seçildiğinde, web sitenizin index hızı, DA ve PA değerleri artacağı gibi içerikleriniz Google’da daha üst sıralarda yer alacaktır.

Backlink kaynaklarına geçmeden önce DoFollow ve NoFollow teknik terimlerine de hakim olmalısınız. DoFollow yani takip edilebilir bağlantılar, NoFollow yani takip edilemeyen bağlantılara oranla daha kaliteli kaynaklardır. Bu yüzden de DoFollow backlinkler almaya özen göstermelisiniz.

Ücretsiz Backlinklerin birçoğu NoFollow türünde bağlantılardır. Bu yüzden sayıca fazla olmasına dikkat etmelisiniz.

Ücretsiz Backlink Türleri Nelerdir?

- Forum Tanıtımı

- Dizinler

- Whois Backlink

- Sosyal Medya

- Video Backlink

- Paravan Blog

- Forum Profil Backlink

- Edu Blog Backlink

- Blog Backlink

- Profil Backlink

Yukarıda liste şeklinde paylaştığımız backlink yöntemlerinin hepsi ücretsiz kaynaklardır. Türkçe Dizinlere sitenizi ekleyebilir, Forum Tanıtımına izin veren forumlarda tanıtım yapabilir, WordPress ve Tumblr gibi bloglarda tanıtımlarınızı yine ücretsiz şekilde yayınlayarak buralardan backlink elde edebilirsiniz.

Forumlara üyelik oluşturduktan sonra “Site Tanıtım” alanlarına konu açarak backlink kaynağına sahip olabilirsiniz.

Dizinlere web sitelerinizi ekleyerek backlink sahibi olabilirsiniz.

Sosyal medyada web sitenize ait hesaplar açarak, girdiğiniz içeriklerinizi otomatik olarak sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Linkedin, Medium ve Diiago gibi web sitelerini de bu kategoriye yazabiliriz.

PDF yükleme sitelerine tanıtım yazınızı pdf formatına dönüştürerek yükledikten sonra da backlink sahibi olabilirsiniz.

Whois backlinkler ise yıllardır kullanılan bir yöntemdir, Google’da kısa bir arama yaparak kaynaklara ulaşabilirsiniz.

Bu kaynaklara ek olarak, Wordpress ve Blogger sitelerinden paravan bloglar kurup içeriklerinizi buralarda da paylaşabilirsiniz.

Edu backlink de .edu uzantılı global ve otoriter sitelerden yorum yaparak alınan bir yöntemdir.

Ücretsiz Backlink Siteleri 2021 konusunu yeteri kadar anlatmaya çalıştık, içerik sürekli olarak güncellenecektir.

Kaynak: https://www.kozba.org/ucretsiz-backlink-siteleri/

--

--

--

SEO, WordPress, Finans ve Teknoloji platformu.

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Kozba

Kozba

SEO, WordPress, Finans ve Teknoloji platformu.

More from Medium

Social Media Diary

A hand holds a phone containing various social media apps

Sustainable Systems: Operational Choices in Sustainable Architecture

Sustainable Systems: Operational Choices in Sustainable Architecture, an illustration

THE SPECTER OF THE LEBANESE PARLIAMENTARY ELECTIONS

Will Matthew Stafford and the Rams be too much for the Bucs to handle?